Kıbrıs'ta en çok trafik cezası ödeyenler
admin Yorum yapılmamış

Kıbrıs’ta araç kullanmak trafiğin soldan akması sebebiyle dışardan gelen insanlara zor gelse de aslında biraz dikkatle ortaya çıkabilecek tüm zorluklar ortadan kolayca kalkabilir. Bölgede genellikle otomatik vites araç tercihi araç kullanımını kolaylaştıran etmenler arasında yer almaktadır. Ayrıca Kıbrıs’ta araç kiralayarak en çok trafik cezasını hız tutkunları ödüyor haberleri bölgede araç kullanmanın ne kadar güvenli olduğuna dikkat çekmektedir.

Kıbrıs hiç bitmeyen gece hayatı, yurt dışından gelen ziyaretçilere açık kumarhaneleri ile sınırsız eğlence hizmeti verirken bölge halkının ve ziyaretçilerin can güvenliğini sağlamak için konulan sıkı trafik kuralları ile anılıyor. Bölgede güvenle araç kullanmak için yapmanız gerekenler sağdan gelen trafiğe yol vermeniz, bir aracı geçmek için sağından hareket etmeniz gibi dikkat ile çözülebilecek hareketler. Bölgede uygulanan sıkı trafik kuralları da hız, alkol, dikkatsizlik dinlemeden ağır bir şekilde uygulanıyor ve bu sayede trafikte güvenlik sağlanıyor.

Kıbrıs'ta en çok trafik cezası ödeyenler

Kıbrıs’ta Trafik Cezaları

Araç Kiralayıp Trafiğe Çıkmadan Önce Bilmeniz Gereken Kurallar

Kıbrıs trafiğine çıkmadan önce bilmeniz gereken en önemli unsur bu bölgede herhangi bir kanun ihlalinin asla affedilmediği ve cezasının çok ağır olduğudur. Kıbrıs’ta en çok trafik cezasını araç kiralayıp hızlı araba kullananlar ödüyor neden mi? Kıbrıs’ın tüm noktalarında bulunan sabit kameralı hız kontrol sistemleri sayesinde plakaya yazılan hız cezaları sürücülere rahat vermiyor. Hız tutkunlarının nasıl olsa radar yok zihniyeti ile boş yollarda yaptığı hız denemeleri Kıbrıs’ta son buluyor. Alkollü araç kullanma, araç kullanırken cep telefonu kullanma gibi güvenliği tehlikeye atacak davranışlarda bulunanlarda ağır cezalar ödemek zorunda kalıyor. Kıbrıs’ın eğlence dolu dünyasına girenler trafikte de istedikleri gibi özgür olabileceklerini düşündükleri anda büyük bir yanılgıya düşüyorlar.

Kıbrıs Trafik Cezaları

Kıbrıs’ta araç kiralamak için sürücü belgesi sahibi olmak ve 18 yaşını doldurmak yetmiyor. Kıbrıs’ta araç kiralamak isteyen kişilerin en az 4 yıllık sürücü belgesine sahip olmaları ve 25 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Kıbrıs’ta bu şartları sağlayan herkes araç kiralama hizmeti alabiliyor ancak bölgede araç kiralayanların dikkat etmesi gereken kurallar bulunuyor. Bölgede trafik yoğunluğunun çok olmaması sebebiyle araç kullanmak rahat olsa da araç kiralama hizmeti alanlar hemen ayırt edilebiliyor.

Kiralık araçların kırmızı plakalarından dolayı kolayca ayırt edilen bu durumda hem trafik polisleri hem de bölge halkı daha dikkatli davranıyor. Kıbrıs’ta kiralık aracı kullanan kişinin adının araç kiralama sözleşmesinde yer alması zorunluluğu bulunuyor. Sözleşmede adı bulunmayan kişinin aracı kullanması durumunda sigorta kapsamı dışında kalınıyor ve tüm masraflar aracı kiralayan kişi tarafından karşılanıyor. Kıbrıs’ta araç kiralayanlar için de sıkı trafik kuralları geçerli oluyor. Hız sınırı aşmak, cep telefonu kullanmak ve alkollü araç kullanmak oldukça caydırıcı cezalar ödemenize neden oluyor. Özellikle hız cezalarının kameralı sistemle veriliyor olması sürücüleri yanlış düşüncelere itebiliyor. Plakaya kesilen cezalarda ceza tarih ve saatinde aracı kiralayan kişinin ödeme zorunluluğu bulunuyor. Her halukarda istatistiklere göre Kıbrıs’ta araç kiralayıp en çok trafik cezasını hızlı araç kullananlar ödemektedir.

Kuzey Kıbrıs’ta yürürlükte olan tüm trafik cezalarını ve önemli trafik kurallarını https://www.kibrisarackiralama.com/blog/kktc-trafik-cezalari-kurallari/ linkini tıklayarak tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

Kıbrıs Araç Kiralama şirketimizin web sitesinde sizler için hazırladığımız Soru/Cevap köşemizde “Kıbrıs’ta Araç Kiralarken Unutmamanız Gerekenler” ile ilgili detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Tıklayınız –> www.kibrisarackiralama.com/soru-cevap/