Kuzey Kıbrıs
Türk Cumhuriyeti

Lefkoşa, Girne
Ercan Havalimanı

Kıbrıs Araç Kiralama
Bizi Arayın

Soru – Cevap

Sıkça Sorulan Sorular

Kıbrıs’ta araç kiralama hizmetleri hakkında en çok merak edilenler nelerdir?
————————-
www.kibrisarackiralama.com site ziyaretçileri tarafından merak edilen ya da telefonla müşteri temsilcimize ulaşılarak öğrenilmek istenen en önemli bilgi araç kiralama fiyatlarımızdır. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız ► Kıbrıs Araç Kiralama Fiyatları

Uzman kıbrıs araç kiralama müşteri temsilcilerine sormak istediklerinizi formu doldurup iletebilirsiniz. En kısa sürede soru / cevap köşemizde sorularınızın yanıtlarını okuyabilirsiniz.  

Kıbrıs’a Geldim Size Telefonla Ulaşabilir miyim?

Cep telefonlarınızı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde cep telefonlarınızı kullanabilmek için telefonlarınızın Roaming yani uluslararası dolaşıma açılması gerekmektedir. Her operatör için farklı olarak yapılan işlemler sonucunda KKTC’de bize telefonla ulaşabilirsiniz. Faturalı hat sahibi olan Turkcell kullanıcıları SMS ile 2222’ye ROAM yazıp göndererek hatlarını açtırabilirler. Faturasız hat sahibi olan Turkcell kullanıcıları *111# kodunu tuşlamak sureti ile hatlarını uluslararası dolaşıma açtırabilirler. Avea kullanıcıları KKTC yazıp 5555’e SMS göndererek, Vodafone kullanıcıları ise ROAM AC yazıp 7048’e SMS göndererek hatlarını dolaşıma açtırabilirler.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yol Haritası

Kıbrıs Araç Kiralama aracılığı ile kiraladığınız tüm araçlarda Kıbrıs yol haritası bulunmaktadır. Bu harita ile gitmek istediğiniz yerlere daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Dilerseniz şirketimizden ek navigasyon cihazı talep edebilirsiniz. Ayrıca bazı araçlarımızda bulunan yol bilgisayarlarından da yol tarifi konusunda bilgi alabilirsiniz.

Sigorta Şartları Nelerdir?

Sigorta şartlarına göre sürücünün aracı kullanırken alkol almamış olması, hız sınırını aşmaması, yol şartlarına uygunsuz davranmamış olması gibi kriterlere bakılır. Bunların kanıtlanması için sürücünün alkol testi gibi gereken testleri yaptırması önemlidir.

Ön Provizyon İşlemi Nedir?

Ön provizyon işlemi kiralanan araçla ilgili olası bir hasar ya da kayıp durumunda aracın güvenliğini sağlamak için alınan ancak gerekmediği takdirde tahsil edilmeyen bir bedeldir. Ön provizyon işleminin gerçekleşmesi için kredi kartında bu bedel kadar limit olması gerekmektedir. Bloke edilen tutardan ek hizmet bedeli, trafik cezası, sigorta kapsamı dışında kalan hasarlar tahsil edildikten sonra bloke kaldırılır. Bloke işlemi kaldırıldıktan sonra söz konusu limitin açılması için gereken süre çalıştığınız bankaya göre değişiklik gösterse de ortalama olarak 15 iş günü içerisinde iade işlemi tamamlanmaktadır.

Kapora Ödemesini Nasıl Yapabilirim?

Sezonun yoğunluğuna ve kiralama yapacağınız dönemdeki uygun araç sayısına göre kapora ödemeniz gerektiğinde size mail ya da SMS aracılığı ile göndereceğimiz Garanti Bankası ve İş Bankası hesap numaralarına ödeme yapabilirsiniz.

Neden Kapora Vermek Zorundayım?

Araç kiralama hizmetlerinde kapora ödeme zorunluluğu yoktur. Telefon ya da web sitesi üzerinden bize ulaşarak rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Sadece çok yoğunluk yaşanan belirli dönemlerde istenilen araçların ayrılabilmesi için kapora talep ediyoruz. Bu durum sezonun yoğunluğuna göre değişmekle birlikte sürekli devam eden bir zorunluluk değildir.

İndirim ve Kampanya Yapıyor musunuz?

Kıbrıs Araç Kiralama olarak sitemizdeki fiyatları yoğunluğu ve araç sayımıza göre sürekli güncelleyerek sizler için en uygun fiyatları belirlemeye çalışıyoruz. Bizimle irtibata geçen tüm müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve kiralama sürelerine göre en uygun seçenekleri sunmaya çalışıyoruz. Bu yüzden ek indirim talebi yapmanıza gerek kalmıyor. Uzun dönem araç kiralamalarda ise en uygun fiyatları vererek istediğiniz hizmeti almanızı sağlıyoruz.

Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim ?

Araç kiralama hizmet bedellerini kredi kartı ile komisyon ödemeden gerçekleştirebilirsiniz. Ofisimizde bulunan POS cihazından ya da araç tesliminde müşteri temsilcisinde bulunan mobil POS cihazları ile ödeme yapmak mümkündür. Ödemelerinizi nakit yapmanız halinde de depozito bedeli için kredi kartı ibraz etme zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Teslim Aldığım Araçta Benzin Oluyor mu?

Kıbrıs Araç Kiralama hizmetleri tarafından size teslim edilen araçlarda kullanım için bir miktar yakıt bulunsa da yolculuğunuz için yakıt almanız gerekmektedir. Eğer ekstra yakıt talebiniz olursa bu talebinizi iletmelisiniz. Ekstra olarak alınan benzin faturası kiralama faturasına dahil edilir. Araç iadesi yaparken araç deposunda bulunan benzin için geri ödeme yapılmamaktadır. Bu yüzden aracın deposunu boş iade edebilirsiniz.

Minibüs Kiralama Hizmetiniz Var mı?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yasaları 8 kişiden fazla yolcu taşıması yapan araçlarının kullanımı için özel izin gerekliliği getirmiştir. Bu araçları kullanmak için özel izin gerektiğinden dolayı da araçların kiralama hizmeti yapılmaktadır. Kıbrıs Araç Kiralama olarak kalabalık gruplar için Mercedes Vito gibi üst segment araçlarla tur organizasyonları yaparak hizmet veriyoruz.

Kiralık Araç Filonuzdaki Araçların Özellikleri Nelerdir?

Araç filomuzda bulunan tüm araçlar son model ve otomatik vitesli araçlardır. Euro NCap testlerinden başarı ile geçen araçlarla kiralama hizmetlerinin en güvenilir araç filolarından birisine sahibiz. Kıbrıs’ta araç kiralama hizmeti almak isteyen kişilerin en çok sorduğu soru kiralık araçların hangi yakıtı kullandığı ve direksiyon yönüdür. Kıbrıs’ta bulunan tüm rent a car firmaları tarafından kiralanan araçlar benzinlidir. Dizel araçların yakıt ekonomisinin daha iyi olduğunu düşünenler için bu bir soru işareti olsa da Kıbrıs’ta benzin ve dizel yakıt fiyatları arasında çok fazla fark yoktur ve bölgede benzim fiyatları Türkiye’ye kıyasla oldukça ucuzdur.

Araç Teslimatları Nerede Yapılıyor? Ercan Havalimanı’ndan teslimat alabilir miyiz?

Kıbrıs Araç Kiralama aracılığı ile kiralamış olduğunuz tüm araçları hiçbir ek ücret edemeden Lefkoşa, Girne ve Ercan Havalimanı teslimat noktalarımızdan teslim alabilirsiniz. Araç teslim işlemlerinizi de yine bu noktalarda yapabilirsiniz. Ercan Havalimanı’nda yapılan teslimat ve iade işlemleri 7 gün 24 saat sürmektedir. Uçuş saatiniz araç kiralama hizmetiniz de en ufak bir aksamaya neden olmamaktadır.

Ercan Havalimanı’nda Araç Teslimatı Nasıl Yapılır?

Kıbrıs Araç Kiralama’dan araç kiralama hizmeti aldığınızda size özel atanmış olan müşteri temsilciniz yolcu çıkış kapısında sizi karşılar. Adınızın yazılı olduğu bir tabelayı elinde tutan

temsilcimiz sizi karşıladıktan sonra araç teslimini yapmak için size aracın bulunduğu noktaya kadar eşlik eder.

Kiraladığım Aracı Bir Başkası Kullanabilir mi?

Kıbrıs’ta kiraladığınız araçları sadece araç kiralama sözleşmesinde adı bulunan sürücü kullanabilir. Bunun aksi bir durum yaşanması araçlara yapılan sigortanın kapsam dışı kalmasını sağlar. Eğer aracı kullanma ihtimali olan bir başka sürücü varsa bu sürücünün adı da araç kiralama sözleşmesine dahil edilmelidir. Sözleşmeye en fazla iki sürücünün bilgileri yazılabilir.

Ödemeyi Nasıl Yaparım?

Araç kiralama hizmeti ile ilgili toplam kiralama bedeli ve depozito kiralık aracın tesliminde önce araç kiralama sözleşmesinde adı geçen kişiye ait kredi kartından tahsil edilir. Araç kiralama sözleşmesinde adı geçen kişinin kredi kartının kullanılması zorunludur. Bir başka kişinin adı ile kiralama bedeli ödenemez. Kredi kartı ibrazı depozito bedeli için zorunludur. Depozito bedeli kredi kartından ön provizyon ile alınır.

Araç Kiralamak İçin Yaş Sınırı Var mı?

Kıbrıs Araç Kiralama hizmetlerinin belirlediği kiralama prensipleri ve sigorta şirketlerinin istediği şartları Kıbrıs’ta araç kiralama hizmeti almak isteyenlerin 25 yaşından gün almış olmaları gerektiğini ifade eder. Ayrıca kiralama hizmeti almak isteyen kişilerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde öğrenci olmaması da gerekmektedir.

T.C. Vatandaşıyım Araç Kiralayabilir miyim?

Kıbrıs’ta araç kiralama hizmeti almak için Türkiye cumhuriyeti ya da başka bir ülkenin ehliyetine sahip olmanız yeterlidir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne girerken almış olduğunuz vize süresi boyunca ehliyetiniz geçerlidir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde turist olanlar yani geçici süre ile konaklayanlar kendi vatandaşı olduğu ülkede aldığı ehliyeti kullanabilirken Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde okuyan, çalışan, oturma izni olan kişilerin mevcut ehliyetlerini KKTC sürücü belgesi ile değiştirmeleri ya da KKTC’den sürücü belgeleri almaları gerekmektedir.

Şoförlü Araç Kiralama Hizmetiniz Var mı?

Şoförlü araç kiralama hizmetimiz yok ancak bu yenilikle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Şoförlü araç kiralama hizmeti yerine taksimizi kullanabilirsiniz. Bu hizmetimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Aynı zamanda kalabalık gruplar için sunduğumu tur hizmetlerini de inceleyebilirsiniz.

Sigorta Kapsamı Nedir? Araçlarınız Kaskolu mu?

Kıbrıs Araç Kiralama tarafından size kiralanan araçların kiralama bedelinde muafiyetli kaza sigortası dahildir. Bu kaza sigortası kaza anında ortaya çıkan hasarı karşılar. Şartlar yerine getiriliyorsa oluşan kazanın 500 Euro’luk kısmı müşteriye ait olmak üzere kalan hasar sigorta tarafından tanzim edilir. Sigorta çarpışma haricinde meydana gelen kazalarda geçerli olmaz. Park yerinde meydana gelen kazalar, lastik patlaması veya anahtar kaybı gibi durumlar sigorta kapsamı dışındadır.

Kiraladığım Aracın Direksiyonu Sağda Olabilir mi?

Kiralık araç filomuzda sol direksiyonlu araç bulunmamaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde trafik sol şeritten ilerlediği için tüm araçlar sağ direksiyonludur. Bu bölgede araç kullanmanın güvenli olması için zorunludur. Güvenlik için tüm araçlarımız daha öncede belirttiğimiz üzere otomatik viteslidir. Değişen trafik akışına daha kolay uyum sağlamanız ve alışkanlık sebebi ile vites kolunu aksi yönde aramamanız için bu önemli alıyoruz.

Kaç Gün Araç Kiralayabilirim?

Araç kiralama hizmetlerinde bir üst sınır olmamakla birlikte firmamızdan kiralayacağınız araçlarda minimum kiralama süresi üç gündür. Daha kısa süreli açar kiralama talebin olan müşterilerimiz için gereken indirimler tarafımızdan yapılmaktadır ancak en performanslı fiyatları 3 günlük hizmetlerde sunabiliyoruz. Uzun süreli kiralama işlemlerinde özel anlaşmalar ve indirimler yaptığımız için bu tür bir talebiniz olduğunda bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

1 Step 1

email stamp

Başka bir sorunuz var mı?
Adınız Soyadınız, Telefon Numaranız ve E-Posta adresiniz yayımlanmayacaktır.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Top