Kıbrıs Araç Kiralama www.kibrisarackiralama.com üzerinden yapılan işlemlerde, rezervasyonlarda ve form doldurma süreçlerinde internet teknolojileri yüzünden ortaya çıkabilecek aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir. Sitemizi ziyaret eden kullanıcılarımızın tüm verileri veri güvenliği esaslarına dayalı olarak sağlanmaktadır.

www.kibrisarackiralama.com bilişim yasaları gereğince yapılan düzenlemelerle korunmaktadır. Yasalara uygun kullanım zorunluluğu tüm kullanıcılar için geçerlidir. Sitemiz üzerinde bulunan formlar aracılığı ile illegal veya müstehcen içeriklerin paylaşılması, sahte bilgiler ile rezervasyon talebinde bulunulması veya üçüncü parti programlarla sitenin işleyişine zarar verecek hareketlerde bulunulması gibi durumlarda bu hareketlerin tüm sorumluluklarının ilgili kullanıcılara ait olduğu bilinmelidir.

Firmamızdan araç kiralama hizmeti alan ya da almayı talep eden ve sözleşmeyi imzalayan kişilerin hakları aşağıda belirtilmiştir.

Kiralama hizmeti alan kişilerinin hak sahibi olabilmeleri için öncelikle yerine getirmeleri gereken bazı şartlar vardır. Kıbrıs’ta araç kiralama hizmeti almak isteyenler için bu şartlar arasında;

  1. 25 yaşını doldurmuş olmak
  2. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giriş yaparken kullanılan pasaport ya da kimlik ile sözleşme yapmak,
  3. 4 yıllık ehliyet sahibi olmak şartları yer alır.
  4. Kıbrıs’ta araç kiralamak isteyen kişilerin aynı zamanda aracın sürücüsü olması zorunluluğu vardır. Herhangi bir kaza anında sürücünün adı sigortada yoksa sigorta masrafları karşılamamaktadır. Araç sözleşmesine en fazla 2 sürücü adı eklenebilir. Kullanıcı haklarının geçerli olması için aracın sözleşmede adı geçen kişiler tarafından kullanılması gerekir.

Bu şartları yerine getirenlerin sözleşme ile kazandığı kullanıcı hakları;

Muafiyetli kaza sigortası tüm kiralama sözleşmelerinde yer alır. Bu sözleşme kaza anında oluşan hasarları kapsar. Park halindeyken meydana gelen hasarlar bu sigorta tarafından karşılanmaz. Araç kiralama hizmeti alanlar sınırsız kilometre yapma hakkına sahip olur. Kiralama süresinde araç sınır olmadan kullanılabilir. Kıbrıs araç kiralama hizmetleri üzerinden araç kiralayan kişiler araçlarını Ercan Havalimanı, Girne Limanı ve sözleşmede belirtilen bölgelerde araçlarını herhangi bir ücret ödemeden teslim alıp iade edebilirler.