Kıbrıs araç kiralamak için sürücülerin yerine getirmesi gereken bazı şartlar vardır. Kişilerin kiralama öncesinde bu şartları biliyor olması önemlidir.

Kıbrıs’ta araç kiralamak için;

 • Adınıza düzenlenmiş en az 5 yıllık sürüş ehliyetinizin yanınızda olması.
 • KKTC’ye girişte kullandığınız pasaport veya kimlik belgesinin yanınızda olması.
 • Şirket kuralımız gereği aracı kullanacak kişinin 25 yaşından gün almış olması ve KKTC’de öğrenci olmaması gereklidir.
 • Şirket kuralımız gereği aracı kullanacak kişinin 25 yaşından gün almış olması ve KKTC’de öğrenci olmaması gereklidir.
 • Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlara uymanız halinde aracı teslim alabilirsiniz.

Yukarda belirtilen dört şartı yerine getiren herkes Kıbrıs’ta araç kiralayabilir. Türkiye ve Kıbrıs trafiğinin farklılıkları Kıbrıs’ta araç kullanmak için engel değildir. T.C. Sürücü belgesi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde araç kiralamak ve kullanmak mümkündür.

Şartlarınız tamam ise hemen kiralayacağınız aracı keşfetmek için ? Kıbrıs Araç Kiralama tıklayarak anasayfamıza dönün.

Kıbrıs’ta Araba Kiralama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Araç kiralama hizmeti almadan önce bilinmesi gerekenler hem can hem de çevre güvenliğini korumak açısından önemlidir. Kıbrıs Araç Kiralama hizmetlerinden kiraladığınız araçların kullanım haklı sadece araç kiralama sözleşmesinde ismi yazan kişi veya kişilere aittir. Sözleşmede adı bulunmayan birinin aracı kullanması durumunda araç sigorta kapsamının dışında kalır. Bunun anlamı olası bir kaza ya da hasarda tüm masrafların sözleşmede adı bulunan kişiden tahsil edileceğidir. Ayrıca sözleşmede adı olmayan kişiler kiralık araçla polis kontrolüne girerlerse kontrolden geçemezler ve ceza alırlar. Kıbrıs araç kiralama sözleşmesine en fazla 2 sürücünün adı yazılmaktadır.

Kıbrıs Araç Kiralama Süreci ve Kuralları

Araç kiralama hizmeti almak isteyenler kiralama ücretinin araç teslimatından önce ya da aracı teslim alırken yapmak zorundadır. Nakit ya da kredi kartı ile komisyon ödemeden kiralama hizmetinin ödemesi yapılabilir ancak kiralama sırasında depozito için kredi kartı ibrazı zorunludur. Araç kiralama hizmetlerinde araç kiralama süresi en az 3 gündür. 3 günden az araç kiralama sürelerinde 3 günlük araç kiralama ücreti talep edilir. Araç kiralarken depodaki yakıt miktarı oldukça azdır. Araç teslimatında yakıt iadesi yapılmadığından dolayı iade tarihine göre yakıt miktarınızı ayarlamanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Araç kiralama hizmeti ile ilgili form doldururken ya da talepte bulunurken ek benzin isteyebilirsiniz. Benzin tutarı faturanıza yansıtılır ancak kullanmadığınız kısmı faturanızdan düşülmez.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kiralanan araçların Güney Kıbrıs Rum tarafına geçirilmesi yasaktır. Firmamız tarafından kiralık araçları teslim ederken en fazla 2 saatlik gecikme opsiyonu tanınmaktadır. 2 saatin aşılması durumunda 1 günlük kiralama bedeli tahsil edilmektedir. Araç kiralama hizmetinde kiralama süresini uzatmak için en geç kiralama süresinin bitiminden 24 saat önce haber verilmesi gerekir. Aracın başka bir rezervasyonu ya da anlaşmalı bakımı olması durumunda uzatma talebi karşılanmayabilir ancak farklı bir araç temin edilebilir. Kira kontratının uzatma talepleri telefon ile yapılabilir ancak ikinci bir uzatma talebi olması durumunda müşteri temsilcilerimiz uzatma talebi için aracın olduğu yere gelmektedir.

Araç Kiralamaya Dahil Olan ve Olmayan Hizmetler

Kıbrıs Araç Kiralama aracılığı ile kiralamış olduğunuz tüm araçlarda muafiyetli kaza sigortasından yararlanabilirsiniz. Kiralama fiyatlarına muafiyetli kaza sigortası ödemeleri dahildir ve sigorta 500 Euro muafiyetlidir. Araç kiralama hizmeti ile birlikte aracınızı belirli bir miktar benzin ile teslim alırsınız. Eğer yolculuğunuzda bir süre benzin alamayacak durumdaysanız ya da ek benzin ihtiyacınız olacaksa ve hizmet talebinde ekstra benzin isteyebilirsiniz. Kıbrıs Araç Kiralama aracılığı ile kiraladığınız araçları Ercan Havalimanı, Girne ve Lefkoşa’dan ek ücret ödemeden teslim alabilir ve geri iade edebilirsiniz.

Kıbrıs’ta kiralayacağınız aracı resimleriyle ve tüm özellikleriyle keşfetmek için ? Kıbrıs’ta Kiralık Araçlar sayfamızı ziyaret ediniz.

Araç kiralama hizmetine dahil olmayan hizmetleri firmamızdan talep edebilirsiniz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde akaryakıt istasyonları 23:59’da kapandığından dolayı Kıbrıs’a geliş saatinize göre 50 TL’lik ek benzin talebinde bulunabilirsiniz. Kiralık araçta bebek koltuğu ya da ek navigasyon cihazı talebiniz olursa bu taleplerinizi de ekstralar ile temin edebilirsiniz. Kiralama hizmeti alırken bu taleplerinizin olacağını sözleşme öncesinden belirtmenizde fayda olacaktır. Aracı teslim alırken bu taleplerinizi belirttiğinizde konuma ve saate göre isteklerinizin temin edilememesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu nedenle tüm ekstra taleplerinizi Kıbrıs’a gelmeden ya da aracı teslim almadan önce bildirmenizde fayda vardır.

Ödeme Şekilleri ve Kredi Kartına Ön Provizyon

Kiralama hizmeti almak isteyen kişiler toplam kiralama bedeli araç teslimatından önce araç sözleşmesinde aracı kiralayan olarak gözüken kişinin kredi kartından tahsil edilir. Ödemenin nakit yapılması halinde araç kiralama hizmeti alan kişini adına bulunan kredi kartının firmamıza ibraz edilmesi gerekmektedir. Kredi kartının ibraz edilmesi kiralık araç için ön provizyon blokajı ile depozito alınmasını sağlar. Araç iadesinden sonra bloke edilen tutar üzerindeki bloke kaldırılır. Bloke işlemi için depozito bedeline ait miktar kadar kredi kartı limiti olması gerekir. Depozito olarak alınan tutar varsa ek hizmetler veya trafik cezaları gibi giderler düşüldükten sonra kredi kartına iade edilir. Kiralama ücretinin tamamı araç teslimatından önce alınmaktadır. Kiralama ödemelerinde her para birimi geçerlidir.

Kıbrıs’ta kiralayacağınız aracı tüm özellikleriyle keşfetmek için

Araç Kiralayanların Araçlar ve Yasalar Hakkında Bilmesi Gerekenler

Kıbrıs’tan araç kiralama hizmeti alan herkes kiralık araçların direksiyonlarının sağda olduğunu bilmelidir. Kıbrıs trafiği sağ şeritten aktığından dolayı direksiyonlar sağ tarafta bulunmaktadır. Kıbrıs Araç Kiralama hizmetlerinden aksi bir talepte bulunmanız mümkün değildir. Yasalar gereğince trafikte olan araçların hepsinin direksiyonunun sağda olması gerekmektedir. Kiralık araçlar Kıbrıs’ta trafik akış yönünün ters olmasından dolayı kullanım kolaylığı sunmak için otomatik viteslidir.

Araç kiralama hizmeti alanların Kıbrıs’ta çok sıkı trafik kuralları uygulandığını bilmesi gerekmektedir. Bölgede sabit hız kameraları ile hız kontrolü yapılmaktadır. Bu sistem ile hız cezaları doğrudan plakaya kesilir. Plakaya gelen cezalar ise ceza tarih ve saatinde aracı kullanan ya da sözleşmede adı yazan kişi tarafından ödenmektedir. Kıbrıs’ta cep telefonu kullanırken araç kullanmanın da oldukça yüksek cezası vardır. Bölgede alkolle araç kullanmak kesinlikle yasaktır. Sürücülerin araç kullanabilmesi için kanlarından bulunan alkol miktarının 0 promil olması gerekmektedir. Aksi takdirde alkollü araç kullanmaktan promil oranına göre ceza alınması söz konusudur.

Kiralık Arabalara Yapılan Sigortanın Şartları

Firmamız tarafından kiralanan tüm araçlar muafiyetli kaza sigortası kapsamındadır. Bu sigortanın kapsamı, şartları ve geçerliliği ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır.

500 Euro muafiyetli kaza sigortasının geçersiz olması ve aracın sigorta kapsamının dışına çıkması durumunda ortaya çıkan tüm masraflardan araç kiralama sözleşmesinde de adı bulunan sürücü sorumludur.

 • Sigortanın geçerli olması için kiralama sözleşmesinde adı bulunan kişi veya kişilerin aracı kullanması gerekmektedir.
 • Kaza esnasında trafik kurallarına uyulmaması söz konusu ise sigorta kapsam dışında kalır.
 • Kötü yol şartlarında kazaya sebebiyet verecek şekilde araç kullanmak, stepne lastikle uzun süre ya da patlak lastikle lastik değiştirmeden araç kullanmak sigortayı geçersiz kılar.
 • Aracı trafiğe kapalı alanda kullanmak, kiralık araç ile sürücü eğitimi vermek, söz konusu araç ile araç çekmek aracın sigorta kapsamı dışına çıkmasını sağlar.
 • Kira süresi biten ve uzatma talep edilmeden kullanılmaya devam edilen araçların sigorta süresi otomatik olarak uzamadığı için izinsiz ek kullanımlarda sigorta geçerli değildir.
 • Kaza ya da çalınma gibi durumların firmaya kiralama hizmeti alan kişi tarafından bilgilendirilmemesi ya da hizmeti alan kişini olay yerinden ayrılması durumunda sigorta kapsam dışı kalır. Kaza anında araç kiralama hizmeti alan kişinin hastaneye kaldırılması durumunda ise haber vermeyi zorunlu kılan madde geçerli değildir.
 • Aracın iç cephesinde meydana gelen sigara yanığı, döşeme yırtılması gibi hasarlar müşteri sorumluluğundadır.
 • Araçla taşınan yükten dolayı kaza ya da hasar meydana gelirse bu durumlar da kapsam dışında kalmaktadır.
 • Kaza esnasında 3. şahıslarda meydana gelen hasarlardan kaynaklanan maddi tazminatlar mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı ile teminat altına alınmaktadır.

——————————-

Kıbrıs’ta araç kiralamak için yukarıdaki şartları taşıyorsanız şimdi hemen bütçenize uygun son model, bakımlı ve konforlu araçlarımızdan birisini seçmek için ? https://www.kibrisarackiralama.com/kibris-arac-kiralama-fiyatlari/ linkini tıklayabilirsiniz.